דף הבית ישיבת כינור דוד

ישיבת כינור דוד

ישיבה תיכונית מוסיקלית פנימייתית

כתובת:ישוב עטרת
כיתות:ט' - י"ב
פנימיה:עם פנימיה
ראש מוסד:הרב מוטי הרשקופ
מאפיינים:ישיבות תיכוניות בישראל, ישיבות תורניות, מסלול אמנויות, רשת ישיבות בני עקיבא

על הישיבה

ישיבת כינור דוד היא 'ישיבה תיכונית' למוסיקאים צעירים. 
הישיבה הוקמה בשנת תשנ"ח על ידי תושבי היישוב עטרת, 
היא החלה עם 14 תלמידים וכיום היא מונה 140 תלמידים כן ירבו. 
הישיבה היא מוסד פנימייתי ,ומגיעים אליה תלמידים מכל הארץ. 
הישיבה היא מוסד פרטי השייך למרכז ישיבות בני עקיבא בפיקוח משרד החינוך מחוז ירושלים. 

יחודיות הישיבה

ישיבת כינור דוד הינה ישיבה בעלת גוון ייחודי המאחד בתוכו תורה, חכמה, אמנות המוסיקה, חום ומשפחתיות תחת קורת גג אחת.

ישיבת כינור דוד הינה ישיבה מוזיקאלית. הרעיון שהביא להקמתה הוא לשלב לימודי תורה ומוסיקה, כך שתיווצר הפריה הדדית בין עולם היצירה התורנית לעולם היצירה המוסיקלית.

אולם מעבר לכך, השאיפה היא לבנות בית מדרש יוצר בתחום המוסיקה. בית מדרש שבו נוצרת מוסיקה איכותית ממקור של קדושה וטהרה, בידי תלמידי חכמים, אנשי אשכולות בעלי השכלה מוסיקלית מקיפה.

העיסוק במוסיקה מעדן את הנפש ומחנך להקשבה. משום כך, ובזכות המסירות של אנשי הצוות ו'דיבוק החברים' שבין התלמידים, שוררת בישיבה אווירה ייחודית של משפחתיות ואחווה.
 

גישה חינוכית

הישיבה מאפשרת לנערים בעלי כישרון מוסיקלי ללמוד במסגרת ישיבתית עם בגרות מלאה, בלי שייאלצו להזניח את מימוש כישרונם המוסיקלי. 

המדיניות החינוכית מושתתת על פיתוח אחריות אישית ואמון ההדדי בין מורים ותלמידים, ועל האחריות האישית של התלמידים. דרכה התורנית של הישיבה מתאפיינת בעבודה על רצון הלב בעבודת ה', בהתקרבות לה' מתוך שמחה, וחיבור הרצון והרגש למעשה. 

בישיבה שיעורי תורה רבים מחוץ למסגרת הפורמאלית, ומגוון של עשייה בערוצים שונים סביב הדרך לעבודת ה'.

החזון של הישיבה להיות פלטפורמה ליצירה מוסיקאלית יהודית בגיל התיכון יצירה מוסיקאלית שהיא אמירה בטווח הדיאלוג שבין האדם להקב"ה. הישיבה מכוונת את תלמידה לכך ומשתדלת לתת את כל הייתכנות לכך שזה יקרה.

התחום הישיבתי

בראש וראשונה 'כינור דוד' הוא מקום המייעד את עצמו לשמש לתלמידיו בית גידול תורני להתפתחות בלימוד תורה, יראת שמים, אהבת ודבקות בהקב"ה. הדבר בא לידי ביטוי הן בשעות הלימודים המוקדשות ללימוד תורה- גמרא, תנ"ך ואמונה, והן בפעילויות בלתי פורמאליות רבות הנעשות בשטח הישיבה בתחום התורני ובאווירה הייחודית השוררת בישיבה. מסלול ההמשך של  כמעט 100% מתלמידינו הוא למוסדות תורניים גבוהים ישיבות ומכינות. 

תחום הלימודים הכלליים

בישיבה מתקיימת מערכת לימודים כלליים בה נלמדים המקצועות השונים המרכיבים את תעודת הבגרות. מספר יחידות הלימוד בהם נבחנים הוא עד 47 יחידות כאשר ניתנת אפשרות חלוקה להקבצות לפי רמת הלימודים של התלמיד. הישיבה עומדת על כך שכל תלמידיה יהיו בעלי זכאות לתעודת בגרות באופן ההולם את כישורי התלמיד.

תחום המוסיקה

בישיבתנו נלמדת אמנות המוסיקה בצורה מקצועית, הן בתחום העיוני והן בתחום הביצועי. בתחום העיוני נלמדים מקצועות המוסיקה התיאורטיים כחלק ממערכת השעות, במקצוע המוסיקה  נבחנים התלמידים בין 5 ל- 10 יחידות לימוד לבגרות. 

בתחום הביצועי

כל תלמיד מתלמידי הישיבה מתפתח בנגינה על כלי נגינה שבחר בו. מורים מקצועיים נותנים שעורים פרטיים בתוך תחומי הישיבה על כלי הנגינה הנבחר. כמו כן משתתפים תלמידי הישיבה בהרכבי נגינה שונים תחת שרביט הניצוח של מעבדים ומנצחים הכותבים חומר מיוחד לכך ובמהלך השנה מופיעים התלמידים פעמיים בשנה בקונצרט ישיבתי. במקביל לכך קיימת בישיבה העשרה וחשיפה לעולם המוסיקה במסגרות שונות: צפייה בקונצרטים, מפגשים עם אמנים וכן האזנה נרחבת לרפרטואר מוסיקלי מגוון.         

משפחת כינור דוד

האווירה בישיבה היא חמה ומשפחתית, בין התלמידים ובין אנשי הצוות שוררת מערכת יחסים חמה ואוהבת הדבר מורגש היטב לכל הבא לישיבה ולכל הנכנס בשעריה. חיי הפנימייה והחברה עשירים ומגוונים והופכים את הישיבה לבית חם ולמשפחה שמחה ותוססת.

צלצלו עכשיו
073-7576128
צור קשר עם המוסד
השאר פרטים
ונחזור אלייך בהקדם:
רק פניות ממתעניינים בלימודים יישלחו למוסדות
מוסדות נוספים שיכולים להתאים לך:
אודות אתר הישיבות התיכוניות

אתר ישיבות תיכוניות בישראל – מבית "סטנדר לימודים", מרכז את כל הישיבות התיכוניות והמוסדות התיכוניים המיועדים לציבור הדתי. באתר תקבלו מידע עדכני על האפשרויות העומדות לפניכם, ותוכלו להתרשם מהמאפיינים והיתרונות של כל ישיבה, וליצור איתה קשר ישיר לבירורים ולהרשמה. האתר מציע גם  הכוונה למציאת ישיבה תיכונית מתאימה, דרך שירות ייעוץ אישי להורים, פורום לשאלות ותשובות, ומאמרים בנושא. בתקופת הרישום מתפרסמים מועדי ימים פתוחים ונשלחים עדכונים שוטפים למעוניינים בהרשמה.

אהבתם? פרגנו לנו!