דף הבית הישיבה לאמנויות ומדעים בר אילן

הישיבה לאמנויות ומדעים בר אילן

ישיבה תיכונית לאמנויות ומדעים

כתובת:שדרות רוטשילד 124 תל אביב
כיתות:ז - י"ב
פנימיה:עם/בלי פנימיה
ראש מוסד:הרב בני פרל
מאפיינים:ישיבות תיכוניות בישראל, מסלול אמנויות, מסלול אקדמי

גישה חינוכית

הישיבה לאמנויות הינה מוסד שכל מרכיביו מקבלים אופי ייחודי כתוצאה ממגמת האומנות. זהו אינו מוסד חינוכי שיש בו מגמה של אומנות בצד המגמה המרכזית; לא מדובר בעוד חוג או גימיק, אלא בתוכנית לימודים שכל תלמיד הבא בשערי המוסד יודע ומכיר את ייחודו. 
המחוייבות, היצירתיות, האווירה, החוויה והחשיפה התרבותית הרחבה והעשירה, לא מצטמצמות רק לתחום לימודי מסוים אלא משפיעות על כל התחומים.

החזון שלנו

בניית אפשרות להתפתחות של התלמידים, עם מרחב תרבותי עשיר. ככל שהעושר התרבותי רחב יותר כך האיכות והעומק של לימודי האמונה יהיו איכותיים יותר

למה ישיבה לאמנויות?

היחס לאמנויות בקהילה הדתית לאומית מתאפיין לעתים בבינוניות. הקמת הישיבה אומרת די לבינוניות: סוף סוף יש מסגרת רצינית ללימודי אומנויות במגזר הדתי. הישיבה לאומנויות נועדה לתת מענה מקצועי ואיכותי לתלמידים הרוצים לעסוק באומנות בתוך מסגרת תורנית ורוחנית. 

צוות הישיבה

מטרת הישיבה היא לתת חינוך לאמנות ברמה הגבוהה והרצינית ביותר. לכן אנחנו לא מסתפקים במורים מהשורה - בישיבה התגבשה קבוצה של רמי"ם ומורים, אנשי חינוך ומקצוע מהשורה הראשונה, הרואים בהקמת הישיבה לאמנויות שליחות ומטרה.

הרב בני פרל – ראש הישיבה, איש חינוך והגות מקורי בעל גישה ייחודית המאפיינת דור חדש של ראשי ישיבות.

מר יצחק נתן מנהל תחומי אומנות, ניהל את ביה"ס היוקרתי לאומנויות "תלמה ילין"  במשך 24 שנים.

מיקום

הישיבה ממוקמת במבנה מרשים בשדרות רוטשילד בתל אביב, בלב אחד האזורים המרשימים של ת"א ליד מרכזי תרבות הגדולים בארץ. במרחק הליכה מהיכל התרבות, מוזיאון תל אביב לאמנות, תיאטרון הבימה, המשכן לאמנויות הבימה, תיאטרון הקאמרי, מגוון רחב של גלריות ועוד.

פנימייה

ישנה אפשרות למסגרת פנימייתית. הפנימייה היא חלקית והתלמידים יוצאים לביתם ביום שלישי וביום חמישי – סיום השבוע.

דרישות קבלה

דרישות הקבלה לכל המסלולים הן: רצון לחינוך תורני עם המון אמונה, אהבה לאומנות וליצירה, סקרנות, התנהגות טובה ומשמעת עצמית, פתיחות ושמחת חיים. מעבר לכך לכל מסלול יש דרישות מיוחדות, למסלול האמנות יש מבחן קבלה לכל אחת מהמגמות.

צור קשר עם המוסד
השאר פרטים
ונחזור אלייך בהקדם:
רק פניות ממתעניינים בלימודים יישלחו למוסדות
מוסדות נוספים שיכולים להתאים לך:
אודות אתר הישיבות התיכוניות

אתר ישיבות תיכוניות בישראל – מבית "סטנדר לימודים", מרכז את כל הישיבות התיכוניות והמוסדות התיכוניים המיועדים לציבור הדתי. באתר תקבלו מידע עדכני על האפשרויות העומדות לפניכם, ותוכלו להתרשם מהמאפיינים והיתרונות של כל ישיבה, וליצור איתה קשר ישיר לבירורים ולהרשמה. האתר מציע גם  הכוונה למציאת ישיבה תיכונית מתאימה, דרך שירות ייעוץ אישי להורים, פורום לשאלות ותשובות, ומאמרים בנושא. בתקופת הרישום מתפרסמים מועדי ימים פתוחים ונשלחים עדכונים שוטפים למעוניינים בהרשמה.

אהבתם? פרגנו לנו!