דף הבית ישיבת כינור דוד
הרשמה לקבלת
עדכונים במייל:
עשו לנו לייק לקבלת עדכונים ישירות בפייסבוק!

ישיבת כינור דוד

ישיבה תיכונית מוסיקלית פנימייתית

כתובת:ישוב עטרת
כיתות:ט' - י"ב
פנימיה:עם פנימיה
ראש מוסד:הרב מוטי הרשקופ
מאפיינים:ישיבות תיכוניות בישראל, ישיבה תיכונית תורנית, ישיבה לאמנויות, רשת ישיבות בני עקיבא

על הישיבה

ישיבת בני עקיבא כינור דוד היא ישיבה תיכונית למוסיקאים צעירים. 
הישיבה היא מוסד פנימייתי, ומגיעים אליה תלמידים מכל הארץ. 

ישיבת כינור דוד הינה ישיבה בעלת גוון ייחודי המאחד בתוכו תורה, חכמה, אמנות המוסיקה, חום ומשפחתיות תחת קורת גג אחת.

ישיבת כינור דוד הינה ישיבה מוזיקאלית. הרעיון שהביא להקמתה הוא לשלב לימודי תורה ומוסיקה, כך שתיווצר הפריה הדדית בין עולם היצירה התורנית לעולם היצירה המוסיקלית.

הישיבה מאפשרת לנערים בעלי כישרון מוסיקלי ללמוד במסגרת ישיבתית עם בגרות מלאה, בלי שייאלצו להזניח את מימוש כישרונם המוסיקלי. 

התחום הישיבתי

בראש וראשונה 'כינור דוד' הוא מקום המייעד את עצמו לשמש לתלמידיו בית גידול תורני להתפתחות בלימוד תורה, יראת שמים, אהבת ודבקות בהקב"ה. הדבר בא לידי ביטוי הן בשעות הלימודים המוקדשות ללימוד תורה- גמרא, תנ"ך ואמונה, והן בפעילויות בלתי פורמאליות רבות הנעשות בשטח הישיבה בתחום התורני ובאווירה הייחודית השוררת בישיבה. מסלול ההמשך של  כמעט 100% מתלמידינו הוא למוסדות תורניים גבוהים ישיבות ומכינות. 

תחום הלימודים הכלליים

בישיבה מתקיימת מערכת לימודים כלליים בה נלמדים המקצועות השונים המרכיבים את תעודת הבגרות. מספר יחידות הלימוד בהם נבחנים הוא עד 47 יחידות כאשר ניתנת אפשרות חלוקה להקבצות לפי רמת הלימודים של התלמיד. הישיבה עומדת על כך שכל תלמידיה יהיו בעלי זכאות לתעודת בגרות באופן ההולם את כישורי התלמיד.

תחום המוסיקה

בישיבתנו נלמדת אמנות המוסיקה בצורה מקצועית, הן בתחום העיוני והן בתחום הביצועי. בתחום העיוני נלמדים מקצועות המוסיקה התיאורטיים כחלק ממערכת השעות, במקצוע המוסיקה  נבחנים התלמידים בין 5 ל- 10 יחידות לימוד לבגרות. 

מוסדות נוספים שיכולים להתאים לך:
אודות אתר הישיבות התיכוניות

אתר ישיבות תיכוניות בישראל – מבית "סטנדר לימודים", מרכז את כל הישיבות התיכוניות והמוסדות התיכוניים המיועדים לציבור הדתי. באתר תקבלו מידע עדכני על האפשרויות העומדות לפניכם, ותוכלו להתרשם מהמאפיינים והיתרונות של כל ישיבה, וליצור איתה קשר ישיר לבירורים ולהרשמה. האתר מציע גם  הכוונה למציאת ישיבה תיכונית מתאימה, דרך שירות ייעוץ אישי להורים, פורום לשאלות ותשובות, ומאמרים בנושא. בתקופת הרישום מתפרסמים מועדי ימים פתוחים ונשלחים עדכונים שוטפים למעוניינים בהרשמה.

אהבתם? פרגנו לנו!