דף הבית ישיבה לצעירים תורת החיים

ישיבה לצעירים תורת החיים

ישיבה קטנה תיכונית

כתובת:יד בנימין
כיתות:ט' - י"ב
פנימיה:עם פנימיה
ראש מוסד:הרב אריאל פרג'ון
מאפיינים:ישיבות תיכוניות בישראל, ישיבה תיכונית תורנית, ישיבה תיכונית לצעירים, מסלול תורני מוגבר

ביישוב יד בנימין שבמועצה אזורית נחל שורק, קיימת הישיבה לצעירים "תורת החיים."
הישיבה הוקמה בשנת תשס"ט  ומיועדת לבחורים בעלי שאיפות תורניות, הרואים את עצמם גדלים בלימוד התורה הקדושה ובעבודת ה', מתוך שמחה, בריאות נפשית ודיבוק חברים.

תוכנית הלימודים

יסודה של הישיבה ורוב זמן הלימוד בכמות ובאיכות, הוא לימוד הגמ' בעיון ובבקיאות, והעמקה בסוגיות אמוניות. הלימוד בעיון כולל מטרות ברורות ומדידות, לבניית היכולת של התלמיד בהבנת הגמ' והראשונים בצורה יסודית וטובה יחד עם קישור הלימוד אל ההלכה. בלימודי הבקיאות ההתקדמות יחסית מהירה. הישיבה כולה נחלקת לפי רמות, כשבקבוצה המתקדמת ההספק הוא של כדף ביום. קצב הלימוד מתוכנן כך שבארבע שנים ניתן לסיים ולדעת מסכתות רבות בש"ס, ולהגיע אל הישיבה הגבוהה עם אוצר גדול ורחב של תורה.

בלימודי האמונה אנו עסוקים בבניין השקפת עולם מוצקה, עמוקה ועשירה, המיוסדת על עומק מדרשי חז"ל וגדולי ישראל לדורותיהם.
בירור העולם האמוני יורד אל ההפנמה וחיי המעשה, תוך שימת דגש על כלים להתקדמות מעשית בבנין המידות, ובעבודת הדבקות בהשי"ת, יחד עם כניסה פנימה אל הנפש ואל עולמו הפנימי של האדם, דבר היוצר בישיבה אוירה של קדושה, נעימות והארת פנים.

לימוד התנ"ך מתבצע באמצעות סדר לימוד יומי, בביהמ"ד. הלימוד מקנה לתלמידים היקף נרחב בתנ"ך, יחד עם הבנה טובה ויסודית של הכתוב.

לימודי התיכון

מתוך רצון לבנות תלמידי חכמים שלמים ובריאים, אנו מקדישים שלושה שיעורים ביום ללימודים נוספים, ובכללם: תנ"ך (מפרשים), הלכה, הכרת גדולי ישראל ותקופתם, לשון עברית, אנגלית וממתמטיקה. תלמידי הישיבה ניגשים לבחינות הבגרות ובסיעתא דשמיא עוברים אותם בהצלחה מרובה.

מעבר ללימודים הסדירים, ישנן העשרות נוספות של טיולים, ימי עבודה, פעילויות חברתיות, הרכב תזמורת ישיבתית, מגמת דרמה, חדר מחשבים ועוד, שמטרתם לפתח בצורה מאוזנת את הכוחות הנפשיים, במקביל לצמיחה ולהשקעה הרבה שהתלמידים משקיעים בתחום העיוני.

יחס אישי ואווירה משפחתית

בישיבה ישנו דגש על שיחות אישיות עם אנשי הצוות החינוכי, וקשר אישי שלהם עם התלמידים.
מספרם של התלמידים בכיתה מאפשר קשר אישי עם המחנך (כ-20 תלמידים בכיתה), כך שנוצרת אווירה נעימה ומשפחתית, ויחסים קרובים בין התלמידים לבין המחנכים.
הישיבה שוכנת בסמיכות אל ישיבה הגבוהה, ומתקיימים קשרים בריאים ומחזקים עם תלמידים הישב"ג. קשרים אלו באים לידי ביטוי בלימוד משותף בשעות הפנאי, התיעצויות ועוד.

הכוונה רוחנית

ההכוונה רוחנית נעשית ע"י ראש מוסדות "תורת החיים", הרב שמואל טל שליט"א, המשרה מרוחו ותורתו על הישיבה כולה. כחלק ממשנתו של הרב, אנו רואים את עצמנו כשלוחים של ההורים, להמשיך את המטען הרוחני המבורך שהם מביאים מבית הוריהם. לישיבה מגיעים תלמידים תורניים בעלי השקפות עולם שונות ומגוונות, המעשירים ומפרים את הגדילה המשותפת בתורת ה'.

צלצלו עכשיו
073-7576109
צור קשר עם המוסד
השאר פרטים
ונחזור אלייך בהקדם:
רק פניות ממתעניינים בלימודים יישלחו למוסדות
מוסדות נוספים שיכולים להתאים לך:
אודות אתר הישיבות התיכוניות

אתר ישיבות תיכוניות בישראל – מבית "סטנדר לימודים", מרכז את כל הישיבות התיכוניות והמוסדות התיכוניים המיועדים לציבור הדתי. באתר תקבלו מידע עדכני על האפשרויות העומדות לפניכם, ותוכלו להתרשם מהמאפיינים והיתרונות של כל ישיבה, וליצור איתה קשר ישיר לבירורים ולהרשמה. האתר מציע גם  הכוונה למציאת ישיבה תיכונית מתאימה, דרך שירות ייעוץ אישי להורים, פורום לשאלות ותשובות, ומאמרים בנושא. בתקופת הרישום מתפרסמים מועדי ימים פתוחים ונשלחים עדכונים שוטפים למעוניינים בהרשמה.

אהבתם? פרגנו לנו!